Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Aşkınızı bitiren hareketler
 

Aşkınızı bitiren hareketler

Belki de farkında olmadan ilişkinizin sonununu kendiniz getiriyorsunuz...

4 Haziran 2015 Perşembe 15:02
Yazdır

Biz hanımlar her ana özel bir mana yüklerken adamların umursamaz tarzı bizi rahatsız ediyor. Bu konudaki görüş farklılıkları çoğu defa ciddi kavgalara yol açabiliyor. Sorun yaşamak istemiyorsanız, partnerinizden daha duyarlı olmasını isterken siz de kutlamalar hususunda dengeli davranmayı deneyin. İşte altı aşk tuzağı ve onlara düşmemek için tatbik edilecek basit yöntemler.

1. Ev yapımı yemekler

Gurme marketten en güzel baharatları aldınız ve günün yarısını mutfakta geçirerek akşama olağanüstü bir mönü hazırladınız. Son derece şık bir sofra kurup mumlarla donattınız. Bu kadar efordan sonra, sevgilinizin bunu fark etmesini ve özel bir ilgiyle karşılamasını beklersiniz. Ne yazık ki böyle bir sürprizle karşılaşan adamlar, kuru bir teşekkürden sonra, hemen yemeğe dalarlar. Bu davranış aslında son derece normal, jestiniz için önünüzde diz çökmesini bekleyemezsiniz. Diz çökmediği için de onu nankörlükle suçlayamazsınız.

Tuzağı atlatma yöntemi

İlk önce jestinizi takdir etmemiş olduğunu düşünmeyin. Sizin sevgiliniz de tipik bir adam ve o hazırlıkları yapmak için ne kadar zaman harcadığınızı bilmesi imkansız. "Sizden asla vazgeçtiği bir şey için size minnettar olmasını bekleyemezsiniz" diyor psikolog Aline Zoldbrod. Fiziksel yorgunluğun yanında o yemeğe yüklediğiniz anlamın hafife alınması da sizi sinirlendirmiş olabilir. Ama şunu unutmayın: Ne kadar özel ve şık olursa olsun hazırladığınız, sonuçta bir yemektir, sevgiliniz onu bir bağılılık ve fedakarlık göstergesi olarak algılamaz. "Özel bir yemek hazırlamanızdaki sebep sevgilinizle özel anlar paylaşmak olmalı, bunun karşılığını beklememelisiniz" diyor Zoldbrod. Candan bir teşekkürle yetinin ve yemeklerinizi zevkle yediğini izlemekten keyif alın.

2. Birlikte ilk sevgililer günü

Her ne kadar kırmızı güller, kırmızı şarap ve mum ışığında bir akşam yemeği klasikleşmiş bir senaryo olsa da sebepse her kadın bu biçim şeyleri sevgilisinden bekler. Bunları beklemekle yetinmeyenler de var: Özel, akla gelmemiş olacak sürprizler bekleyenlerin sayısı hiç de küçümsenecek gibi değil. Eğer yapılan sürpriz beklentileri karşılamazsa mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşanır.

Tuzağı atlatma yöntemi

Şunu artık kabul edin: adamların kırmızı kalplere alerjileri var. Sevgililer Günü için ticari amaçla tasarlanmış bu objeler, sevgilinizin size olan duygularının ölçütü olması imkansız . Yılın belli bir gününde duygusal olma mecburiyeti de adamlar için ağır bir yüktür. Sevgilinizin istemiş olduğu gibi ve istemiş olduğu zaman size duymuş olduğu sevgiyi gösterme hakkı var. Bunu belli kalıplara sokmaya çalışmak doğru değil.

Kırmızı kalpler ve çiçekler hususunda saplantılıysanız, bunu sevgilinize anlatın. Beklentilerinizi tahmin etmesini beklemek hem onu hem sizi yorabilir. Sevgililer Günü'ne çok önem veriyorsanız inisiyatifi siz ele alın: Restoran rezervasyonunu yaptırdıktan sonra, diğer bilgiler için sevgilinizi görevlendirin. Bu şekilde, bugüne özel bir mana yüklediğinizi anlayıp beklentilerinizi karşılamaya çalışacaktır.

3. Yapay yıldönümleri

İlişkinizde çok mutluysanız bazı günlere olur olmaz anlamlar yükleyerek, bu biçim şeyleri kutlarken sevgilinizin de sizin kadar heyecanlı olmasını beklersiniz (Aşkını itiraf etmesinin 8'inci ayı gibi). Bu tür günler yaratmakta ustaysanız birkaç deneyimden sonra sevgilinizin sıkılmasına alınmamalısınız.

Tuzağı atlatma yöntemi

Sevgilinizin her şeyi anımsayamamasına alınmayın: Tarihleri ezberleme konusunda adamlar pek başarılı değiller. Doğum gününüzü ya da evlilik yıldönümünüzü hatırlarsa bunu kafi sayın ve önemli önemsiz öteki yıldönümleri için aynı özeni beklemeyin. İlk öpüştüğünüz günü hatırlamanız onu sevinçli etse de bunun yıldönümünü kutlamasını beklemeyin. hanımlar için yıldönümleri ilişkinin sağlamlığını gösteren birer ipucudur ancak adamlar bunu böyle değerlendirmezler. Onlar sevinçli olup olmadıklarına bakarlar ve sizinle beraber mutlularsa ek işaretler ve ipuçlarına takılmazlar.

Önemsiz günlere mana yüklemekten vazgeçin. Tanışma gününüzü hatırlamanız çok güzel, bundan sevgilinize de bahsedin ve tanıştığınız için çok sevinçli olduğunuzu ifade edin. Ondan özel bir şey beklemeyin. Beklemediğiniz halde ondan bir sürprizle karşılarsanız mutluluğunuz ikiye katlanır ancak bekleyişe girdiğiniz takdirde bu sürpriz gelmezse üzgün olursunuz.

4. Akşam yemekleri

Günler öncesinden sevgilinizle dışarı çıkma planları yaparken ister istmesi imkansız bir peri masalı gecesi yaşamayı beklersiniz. Dolabınızdaki en seksi elbiseyi giyersiniz, sevgilinizden arabanın kapısını sizin için açmasını ve masaya oturmadan önce ve kalktıktan sonra iskemlenizi çekmesini umarsınız. Hatta yemek süresince gözlerini, gözlerinizden ayırmamasını da bekliyor olabilirsiniz. Gerçek hayatta böyle davranan adamlar çok azdır ve sevgilinizin bir kavalye gibi davranmaması sizi çok üzmemeli.

Tuzağı atlatma yöntemi

Sevgilinizin alelade davranışlarının sizi üzmemesi için, kafanızda o geceyle alakalı abartılı senaryolar yazmayın. Ne yapması gerekmiş olduğunu, nasıl davranmasını istediğinizi günler önceden tasarlamayın. Onun tabii olmasına, içinden gelmiş olduğu gibi davranmasına müsade etin. Ona kalıplaşmış maskeler takmaya çalışırsanız sonunda üzgün olursunuz.

Sevgilinizi olduğu gibi sevmelisiniz. Onun nasıl olması gerektiği ile ilgili kafanızda bir projeksiyon yapmış olup onu öyle severseniz ilişkiniz olumsuz etkilenir. Şunu hatırlayın: adamlar genelde onlara verilmiş rolleri okumayı sevmezler, kalıpları dikkate almadan eğlenmeyi severler. Beraber geçireceğiniz gecenin hoşunuza gitmesi için, duygusal beklentilerle yola çıkmak yerine, eğlenmeye, iyi zaman geçirmeye bakın.

5. Bayramı beraber geçirmek

Diyelim ki sevgiliniz bayramı ya da yılbaşını ailenizle geçirmeyi kabul etti. Tatil süresince büyüklerinizle entelektüel muhabbetler yapmasını, giyimine özen göstermesini ve bu beraberliğe değişik bir mana yüklemesini bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Kabul edin ki bu tür ziyaretler hiç basit değildir ve sevgilinizin gerilmiş olması doğaldır. Gerginliği, orada bulunmak istememesi ile veya sizi sevmemesi ile ilgili değildir.

Tuzağı atlatma yöntemi

Şöyle düşünün: Sizinle beraber ailenizin yanında bayramı geçirmesi, zaten ilişkinize önem vermiş olduğunu gösterir . Bulunmuş olduğu durum hiç basit değil: Sizi minimum onun kadar seven diğer insanlarla beraber olup, onlarla iyi zaman geçirmeye çalışıyor. Onun ideal sevgili gibi görünmesini isteyebilirsiniz fakat bu ona ek bir stres yaratacaktır. Bunu yapmak yerine, ona ortama ayak uydurması hususunda yardım etmelisiniz. Siz kendi yerinizdesiniz, o deplasmanda, destek alması gereken şahıs o. Sohbetlerde, alışverişlerde ve bayram kaosunun yarattığı streste ortak bir platform oluşturursanız yaşamını kolaylaştırmış olursunuz.

 

Anahtar Kelimeler: aşkı biteren hareketler,
Bu haber toplam 7842 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
SEVGİLİNİZLE ŞİFRELERİNİZİ NEDEN PAYLAŞMAMALISINIZ?
Ciddi Bir Erkek Arkadaşta Ne Aranır?
Acaba Vajinismus Muyum?
Kadınların aşkı kaç yıl sürüyor
Eşinizden fazla mı kazanıyorsunuz?
Erkek "Şeyleri" Hakkında Bilmediğimiz Gerçekler
Bay Doğru'yu Etkilemenin 5 Püf Noktası!
Efsane Kadınlardan Erkekleri Yatağa Atma Rehberi
Aşkınız Sallanıyorsa Ne Yapmalı?
Aşkta Mübah Olan 4 Yalan!
Sevgilinizin İletişim Karakteri Hangisi?
Erkekler Nasıl Pohpohlanır?
Aşkı Ne Kadar Tanıyorsunuz?
Erkekleri Eriten Davranışlar
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.