Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Bebek Odası Nasıl Aydınlatılır?
 

Bebek Odası Nasıl Aydınlatılır?

Minik bebeğinize ait her şeyin en iyi şekilde olmasını istemeniz çok doğal. Çünkü o sizin hayatınızın en önemli varlığı ve ona zarar verecek her şeyden yavrunuzu korumak istemeniz de tamamen normal. Odası, giysileri, beslenmesi sizin için öncelikliler listenizde. Peki ya odasının aydınlatması?

23 Haziran 2015 Salı 14:20
Yazdır

Unutmayın ki bebeğinizin odasının aydınlatması da en az diğer başlıklar kadar önemli.

  • Bebek odası için kullanacağınız aydınlatma, bebeğinizin gözünün içine gelmeyecek şekilde konumlandırılmalıdır. Çünkü bebeğinizin gözünün içine direkt gelen ışık rahatsız edici olabilir. Üstelik minik yavrunuzun, odasında geçirdiği vakit süresince sürekli yatar pozisyonda olacağını düşününce aydınlatmanın nerede olacağının önemi kendiliğinden ortaya çıkar.
  • Genellikle bebek odası aydınlatmasında, tavanın tam ortasındaki alan kullanılır. Seçilecek avize, ışık kaynağını göstermeyecek şekilde olmalıdır yani ışık, avizenin içinden tekrar tavana yansımalı ve genel bir aydınlatma sağlamalıdır.
  • Dimmer yani güç ayarlama devresi de farklı bir çözümdür. Bu sayede tavandaki avizeden gelen ışığı dilediğiniz kadar kısabilir ya da açabilirsiniz. Böylece bebeğiniz uyurken onun odasına girmeniz gerektiğinde dimmer ile ayarlama yapabilir, bebeğinizi uyandırmadan kendi işinizi rahatça halledebilirsiniz.
  • Bir de aydınlatma ürünlerinin açma ve kapama düğmelerinin, bebeklerin erişemeyeceği bir yerde olması çok önemlidir. Çünkü etrafındaki her şeye karşı aşırı bir merak besleyen bebekler, düğmelere de mutlaka dokunmak isteyecektir. Bu nedenle ortada, onların erişebileceği kablo ya da priz bulundurulmamalıdır.
  • Gece lambası seçiminde de müzikli olanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca üzerindeki deseni duvarlara ya da tavana yansıtan abajur modelleri de bebeğinizin ilgisini çekebilir. Üstelik bu tip desenler, bebeğinizin algıda seçiciliğini artıracak ayrıntılardır. Bir de odada kendisini oyalayacak bir şeyler bulması kolaylaşacaktır.
  • Unutulmaması gereken bir diğer şey de uyku düzeninin önemidir. Uyku düzenini etkileyen en önemli faktörlerden birinin ışık olduğu düşünüldüğünde uyurken çok aydınlık bir odada yatmamak gerektiği gerçeğine ulaşılır. Çünkü bebeklerin gece ve gündüz algısının, küçük yaşlarda oturması gerekmektedir.
  • Bebeklerin gündüz uykusuna da ihtiyaçları olduğu düşünüldüğünde perdelerin de önemi kendiliğinden ortaya çıkar. Perdeler katmanlı olmalıdır ki gündüz dışarıdan gelen ışık, bebeğinizi rahatsız etmesin.
Anahtar Kelimeler: bebek odası,
Bu haber toplam 6489 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’dan İpuçları
Türkiye’de insanlar umumi tuvaletleri kullanmak konusunda endişeli
Homend Alex Robot Süpürge
Yeni yılda Siemens teknolojisi
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Yenilenme, arınma ve yeniden yapılanma vakti 2021
Eufy HomeVac S11 Go
Evyap markalarına Effie 2020’de iki ödül
Dudaklar Hakkında Herşey
Kilo kontrolünüze zarif bir eşlikçi:
Samsung Q95T QLED Smart 4K TV
HUAWEI WATCH FIT ile rengini seç
Süpürgenin En Mükemmel Hali: Arçelik Imperium® Go
EVLERDE ROBOT SÜPÜRGE DÖNEMİ
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.