Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Bilek Nasıl Güçlenir?
 

Bilek Nasıl Güçlenir?

Düzenli olarak spor yapanlar da dahil birçok insanın atladığı ya da dikkate almadığı konuların başında bilek kasları gelmektedir

23 Haziran 2015 Salı 14:35
Yazdır

Özellikle genç yaştaki birçok kimsenin bilek güreşi sayesinde tanıştığı bilek kaslarının önemine daha sonraki yıllarda gereken önem verilmemektedir. Bu yüzden de insanların birçoğundaki bilekler güçsüz durumda kalmaktadır. Bilek kaslarının da diğer kaslar ile aynı paralelde gelişmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden çeşitli hareketler ile bilek kaslarını güçlendirmek gerekir. İnsanların bileklerini güçlendirmek için uyguluyabilecekleri çeşitli hareketler bulunmaktadır.

İnsanlar bilek kaslarını güçlendirmek için hangi hareketleri yapmalıdır?

  • En etkili hareketlerden bir tanesi düz bir sehpa üzerinde oturulup halter ile yapılmaktadır. Öncelikli olarak eller omuz genişliğinden biraz daha az bir açıyla avuç içleri yukarıyı gösterecek şekilde halter tutulur. Tutulma işlemi sırasında kolların alt bölgesinin sehpaya değdirilmesi gerekmektedir. Sonrasında nefes verilirken bilekler aşağı doğru çevrilir ve daha sonrasında nefes alınırken tekrar ilk pozisyona dönülür. Bu hareketi halter yerine iki ele birer dambıl alarak da yapılabilmektedir.
  • Düz bir yerde oturularak ele bir adet dambıl alınır. Dambıl el bileği diz üzerinde sarkacak şekilde hareketsiz ve sabit bir şekilde tutulur. Bu aşamada kolun alt bölgesi de dizin üzerinde olmalıdır. Sonrasında sadece bilekler kullanılarak dambıl yukarıya doğru kaldırılır ve tekrardan aynı hızda aşağı doğru indirilir. Bu harekette dikkat edilmesi gereken hareketi oldukça yavaş ve kontrollü bir biçimde yapmanın yanı sıra kolun alt bölgesini hiçbir şekilde oynatmamaktır. Bir el ile yapıldıktan sonra aynı hareket diğer el için de uygulanır.
  • Son hareket olarak ayakta dururken bir ele tek tarafında ağırlık plakaları bulunan dambıl alınır. Daha sonrasında el bilekten yavaşça öne ve arkaya doğru hareket ettirilir. Bu harekette dikkat edilmesi gereken el bilekten döndürülürken kol ve dirseklerin sabit kalmasıdır. Hareketin en üst kısmında bar yere paralel olucak duruma gelir. Bir el için yapıldıktan sonra aynı hareket diğer el için de uygulanır. Bilek kaslarının yanı sıra ön kol için de faydalı bir egzersizdir.
Anahtar Kelimeler: düzenli, olarak, spor, yapanlar, dahil, birçok
Bu haber toplam 8813 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
KIŞ KİLOLARINA ZEMİN HAZIRLAYAN 7 ETKEN!
Yağ Eriten Detoks Kürleri
8 Adımda Saglıklı Beslenme
Yeşil Çay’ın Bilinmeyenleri ve Faydaları
Ramazan Ayı Boyunca Dikkat Edilmesi Gerekenler
Crossfit'le Nasıl Kilo Verilir?
Mekikle Göbek Erir Mi?
Dambıl Öncesi Nasıl Isınılır?
Adonis Kası Nasıl Geliştirilir?
Boynu Güçlendiren Egzersizler Nelerdir?
Ön Kol Evde Nasıl Geliştirilir?
Basen Hangi Hareketlerle Eritilir?
Üçgen Vücut Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Mekik Sehpası Nasıl Kullanılır?
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.