Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Elbise Dolabı Nasıl Düzenlenir?
 

Elbise Dolabı Nasıl Düzenlenir?

Gardırop, kıyafetlerin düzeni için çok önemlidir. Gardırop seçiminde önemli olan nokta ise ihtiyaçlara ve isteklere cevap verecek nitelikte olmasıdır.

23 Haziran 2015 Salı 14:08
Yazdır

Bu seçimi yaparken evinizde koyacağınız yeri, ev içerisindeki kolonları ve kirişleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer yeteri kadar yeriniz yoksa büyük kapaklı dolaplar yerine raylı veya katlamalı sistemler çok daha faydalı olacaktır.

Gardırop düzenlerken öncelikle üzerimize olan kıyafetler ile üzerimize olmayanlar tamamen ayırt edilmelidir. Böylece gardırop içerisinde bir karışıklık çıkması önlenmiş olur. Yazın ve kışın başlangıcında bu ayırma işlemi tekrarlamalıdır.

Genel olarak kadınlar dolaplarında giyecek bir şey bulamamaktan yakınırlar. Bunun sebebi de gereksiz giysileri dolapta muhafaza etmeleridir. Bu kıyafet karmaşası içerisinde istenilen kıyafetin saklama koşulları da bozulur ve kırışırlar. Dolayısıyla dolapta hangi kıyafetin nerede ve ne durumda olduğunu hatırlamak güçtür. Bu sorunları gidermek için üzerimize olan, mevcut kiloya uygun kıyafetler bir tarafa uygun olmayan kıyafetler başka bir tarafa ayrılmalıdır.

Elbise dolabı raflarının organizasyonu önemlidir. Bu rafları verimli şekilde kullanarak boş yer kalmamasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde, doluluk içerisinde bile olsa sağlıklı bir kıyafet alanı yaratılabilir. Aynı tip üründen eğer fazla sayıda kıyafet varsa ayarlanabilir raf sistemi ile gardıroplarda çok daha fazla yer açılabilir. Kazaklar için ayrı, elbiseler için ayrı raflar kullanılmalıdır. Rafların yanında kalan alanlara şallar, eşarplar, kemerler, kravatları koyduğumuz kutuları yerleştirerek bu boşluklar verimli bir şekilde kullanılabilir. Dolayısıyla hem görüntü olarak şık hem de organizasyon açısından uygun olur.

Gardırobun üst kısmına asıp ulaşamadığınız ceketlerinizi yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz manuel bir mekanizma ile ulaşabileceğiniz uzunluğa indirebilirsiniz. Gardırobun yan duvarlarına koyacağınız bazı mekanizmalarla kravatlarınızı, şallarınızı, eşarplarınızı buraya dizebilirsiniz. Bu baktığınız zaman bütün çeşitlerinizin gözünüzün önünde olmasını sağlarken hem de dolabınızda daha az yer kaplayacaktır.

Kıyafetlere uygun gereçlerle eşyalar daha düzgün saklanabilir. Pantolon askısı oldukça işlevseldir. Çift tarafı mandallı olan bu askılar, pantolonun enine göre ayarlanabilen mekanizmaya sahiptir. Dolayısıyla pantolonlarınız için ideal kullanıma sahiptir.

Bunun dışında ayarlanabilir askıları, ceketlerinizin omuzlarına göre kırışıklık yapmaması adına istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Her tarafı süngerle kaplı askılar bluzlarında kırışıklık yapmaması açısından ve askıdan kaymaması açısından mükemmeldir.

Anahtar Kelimeler: gardolap düzeni,
Bu haber toplam 12967 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’dan İpuçları
Türkiye’de insanlar umumi tuvaletleri kullanmak konusunda endişeli
Homend Alex Robot Süpürge
Yeni yılda Siemens teknolojisi
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Yenilenme, arınma ve yeniden yapılanma vakti 2021
Eufy HomeVac S11 Go
Evyap markalarına Effie 2020’de iki ödül
Dudaklar Hakkında Herşey
Kilo kontrolünüze zarif bir eşlikçi:
Samsung Q95T QLED Smart 4K TV
HUAWEI WATCH FIT ile rengini seç
Süpürgenin En Mükemmel Hali: Arçelik Imperium® Go
EVLERDE ROBOT SÜPÜRGE DÖNEMİ
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.