Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
İstanbul Moda Akademisi
 

İstanbul Moda Akademisi

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturan ayrıcalıklı bir moda eğitimi kurumu olan İstanbul Moda Akademisi’nin Kasım ayı workshopları yine dopdolu!

12 Kasım 2012 Pazartesi 17:28
Yazdır

2012 sonbahar kışı da yine erkek gibi kadınlarla dolu seneye kaldı artık" diyordum ki moda haftalarının bize verdiği mesaj, gerçeği suratıma çarptı: maskülene devam! Peki, acaba nedir kadınları bu kadar erkeksi görünmeye iten? O Marilyn Monroe zamanlarındaki kadınsı kadınlığın modası ne zaman geçti? Saçları kısaltıp dikiyoruz, pantolon ceket takım giyip, Oxford ayakkabıları ayağımıza geçiriyoruz...

İSTANBUL MODA AKADEMİSİ


Sürekli eğitim programları ve akademik eğitimlerinin yanı sıra çeşitli workshoplar ve kişisel gelişim programları ile sektörde fark yaratan İstanbul moda akademisi Kasım ayında da dört farklı workshop ile herkesi tasarım dünyasında yeteneklerini ortaya çıkarmaya davet ediyor.

Öğrencilerine tam zamanlı Akademik Eğitim Programları.
Profeysonel Gelişim Programları ile onları yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi profesyoneller olarak sektöre hazırlayan İMA’nın Kasım ayı workshop takvimi Stil Danışmanlığı’ndan Bir moda Markası Yaratmak’a kadar yine birbirinden ilgi çeken konulardan oluşuyor.

Modanın farklı alanlarında kendilerini yetiştirmek ve geliştirmek isteyenlere yönelik bu workshoplar ile her yaş grubuna hitap eden İMA, Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok projeyle de öğrencilerine değerli deneyimler kazandırıp, onları sektöre hazırlıyor.İMA’nın Kasım ayı workshopları Stil Danışmanlığı Başlangıç Düzey,Stil Danışmanlığı Orta Düzey,Kalıp Teknikleri Başlangıç Düzey ve "Bir Moda Markası" Yaratmak konuları yer alıyor.

STİL DANIŞMANLIĞI BAŞLANGIÇ DÜZEY
Stil danışmanlığı kavramlarına genel bir bakış sağlayan bu eğitimle katılımcılar stil yaratma ve kişiye özel doğru giyim tarzını oluşturma konularında temel bilgi sahibi olurlar. Başlangıç seviyedeki bu eğitime stil danışmanı olmak isteyenler, stylistler ve moda tasarımcıları müşterilerini daha iyi anlamak ve doğru yönlendirmelerde bulunabilmek için bilgi edinmek üzere gelebilirler.

STİL DANIŞMANLIĞI ORTA DÜZEY
Stil Danışmanlığı Başlangıç Düzey’in devamı niteliğinde planlanan bu eğitimde katılımcılar müşterilerinin kişiliği ve yaşantısıyla uyumlu kombinler yaratmak üzere ilk eğitimde öğrendikleri teorik bilgileri uygulama, becerilerini geliştirme "Stil Danışmanı" olarak sahada çalışmanın dinamiklerini gözlemleme ve deneyimleme imkanı bulurlar.

KALIP TEKNİKLERİ BAŞLANGIÇ DÜZEY
Moda ile ilgilenen, moda tasarımı eğitimi alan, kendini kalıp alanında geliştirmek isteyenlere yönelik başlangıç seviyesinde bir eğitimdir. Blok kalıp sistemi uygulanarak verilecek eğitimde katılımcılar temel kalıp prensipleri ile temel etek ve pantolon kalıbı hazırlamayı ve kalıbın üstünde varyasyonlar oluşturmayı öğrenirler. Atölye çalışmasında bir etek modeli kesip kalıp çalışması yapılacak ve altı-sekiz parçalı kloş etek örnekleri çalışılacaktır. Pantolonda ise pileli, penssiz, streç pantolon çalışmaları yapılacaktır.

BİR MODA MARKASI YARATMAK
Kendi moda markasını yaratmayı planlayan tercihen moda sektörü ya da moda tasarımı alanında deneyimli, temel moda kavramlarına hakim kişilere yönelik planlanmış bu eğitimde marka yaratma sürecindeki fikirden sonuca giden yolculuk örneklerle anlatılır. Bu eğitimle katılımcılar bir moda markası yaratmanın temel dinamiklerini öğrenirken tasarımın ötesinde iş geliştirme konusunda da bilgi sahibi olurlar.

Tüm workshop’lar için geçerli olmak üzere son kayıt tarihi, başlangıç tarihlerinin 3 işgünü öncesidir.

Anahtar Kelimeler: moda, moda akademisi, istanbul moda akademisi,
Bu haber toplam 6030 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Renkli Gelin Ayakkabı Modası
Silk and Cashmere’in Rönesans Cesareti ile Yeniden Doğuşa Hazır Mısın?
Hediye Verme Sanatı ve Hediye Önerileri
Yeni İnci Sütyen Koruma Çantası ile “İçiniz” Rahat Olsun
Sektörün Uzmanı,Yeniliklern Ajansı NATIVE!
İslami moda sektörü 2020’de 327 milyar dolara ulaşacak
Güneşle Dans Vakti
Boyunuzu Uzun Gösterecek 8 Öneri
Burberry 2015 Sonbahar/Kış Erkek Koleksiyonunu Tanıttı
Sahibini kaybetmeyen saatler geliyor
Benim annem bir çiçek...
David Beckham'ın tercihi adidas Climachill
FERRE MILANO SAATLERİ
Penti’den İncelten Sihirli Dokunuş
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.