Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Jaluzi Perde Nasıl Kullanılır?
 

Jaluzi Perde Nasıl Kullanılır?

Jaluzi perdeler ahşap, plastik, alüminyum, metal derken pek çok malzemeden üretilebilir. Ortama sıcak ve rahat bir görünüm kazandıran bu perdeler hem oldukça işlevsel hem de dekoratif ürünlerdir.

23 Haziran 2015 Salı 14:14
Yazdır

Kullanıldığı mekanlarda dekorasyona çok çabuk adapte olur ve uyum sağlarlar. Evin dekorasyonu ne olursa olsun jaluzi perdeler oradaki tüm eşya ve parkeler ile kolayca bütünleşebilmektedir. Peki, bu kadar avantaj sağlayan jaluzi perdeler nasıl kullanılmaktadır?

Jaluzi perde kullanımında öncelikle doğru malzemeden yapılmış mekana uygun bir jaluzi seçmek gerekecektir. Bunun için ise mekanın ne kadar güneş alıp almadığı, ne kadar büyük olduğu ve ihtiyaçları tam karşılayabilmesi için jaluzinin nasıl bir kullanışlılığa sahip olması gerektiği bilinmelidir. Öncelikle eğer ki alınan jaluzi perde gün boyu çok fazla güneş ışığı alan bir mekanda kullanılacak ise tercih ahşap malzemeden yana olmalıdır. Çünkü ahşap malzemeden yapılan jaluzi perdeler bu zararlı güneş ışığını süzecek ve ısı yalıtımını daha sağlıklı bir şekilde sağlayacaktır. Böylece mekanı gün boyu daha serin tutabilecektir. Böyle bir mekan için alüminyum malzemeden yapılmış jaluziler dezavantaj olacaktır. Alüminyum ısı dengesini ayarlayamayacağı gibi dekorasyona da çok kolay uyum sağlayamayacaktır. Ofis, büro gibi iş yerleri eğer ki bir de gün boyu hiç ışık almıyorsa alüminyum jaluzi perdeler oldukça uyumlu olacaktır. Kattığı ciddi ve soğuk hava kullanışlı yapısıyla beraber gayet iyi bir seçim olacaktır. Fakat salon, yatak odaları gibi evin bazı bölümleri için alınacak bir jaluzi perdenin daha sıcak ve samimi hava katacak olan ahşap malzemeden yapılmış olması önerilir.

Jaluzi perdenin kullanılacağı yerdeki büyüklük de çok önemli olmaktadır. Kullanılacak olan mekanın iç büyüklüğüne göre farklı farklı bant genişliğine sahip jaluzi perdeler tercih edilebilir. Burada ciddi anlamda mekan büyüklüğü büyük önem taşımaktadır. Mekanın büyüklüğüne ve tabii ki de içeride yaratılan dekorasyona göre en uygun bant genişliği, rengi ve malzemesi kullanılmalıdır.

Jaluzi perdeler tavana da asılı olabildiği gibi duvara ya da hareketli kanat üzerine monte edilmiş şekilde de olabilir. Buradaki tercih elbette ki dekorasyon uyumuna kaldığı gibi kişinin tercihine de bağlıdır. Her birinin farklı kullanış avantajı olmaktadır. Özellikle uzaktan kumandayla kontrol edilebilen motorlu sistemlere sahip jaluziler oldukça kullanışlı olabilmektedir.

Jaluzi temizliği diğer perdelerden farklı olarak kuru bir şekilde gerçekleştirilir. Elektrik süpürgesi ucuyla tozu alınabilir ve kuru bir bez yardımıyla silinebilir.

Anahtar Kelimeler: jaluzi perdeleri,
Bu haber toplam 7936 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’dan İpuçları
Türkiye’de insanlar umumi tuvaletleri kullanmak konusunda endişeli
Homend Alex Robot Süpürge
Yeni yılda Siemens teknolojisi
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Yenilenme, arınma ve yeniden yapılanma vakti 2021
Eufy HomeVac S11 Go
Evyap markalarına Effie 2020’de iki ödül
Dudaklar Hakkında Herşey
Kilo kontrolünüze zarif bir eşlikçi:
Samsung Q95T QLED Smart 4K TV
HUAWEI WATCH FIT ile rengini seç
Süpürgenin En Mükemmel Hali: Arçelik Imperium® Go
EVLERDE ROBOT SÜPÜRGE DÖNEMİ
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.