Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Kanat Kası Kaç Ayda Çıkar?
 

Kanat Kası Kaç Ayda Çıkar?

Bu yazımızda fitness sporundaki kanat kasının nasıl yapıldığını ve ne kadar sürede ulaşılabileceğine değineceğiz.

23 Haziran 2015 Salı 14:22
Yazdır

Gelişmiş kanat kasları beli de ince gösterir. Kanat kası ve sırt kası antrenmanının bir avantajı da vücutta en büyük kaslardan olması sebebiyle karın antrenmanına göre daha fazla kalori yaktırmaktadır.

Kanat kası gelişimi için devamlılık önemlidir. Öncelikle düzenli yapılmadığı takdirde arzulanan kanat kaslarına ulaşmak mümkün değildir.Yazılan programa uyulmalı ve hareketler doğru şekilde yapılmalıdır. Doğru ağırlıklar kullanılmalı gücün yetmediği ağırlıklarla hareketler yapılmamalıdır. Talimatlara uyulduğu takdirde istenilen kanat kaslarına kısa sürede ulaşılabilir.

İleri düzeyde body yapan kişilerin kanat kaslarına ulaşmak çok vakit alır. Ama ortalama bir kanat kasına düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde kısa sürede ulaşılabilir.

Kanat hareketlerinden birine örnek vermek gerekirse en etkili kanat hareketi olarak barfiksi gösterebiliriz. Barfiks vücudun her kasını çalıştıran bir harekettir. Spor salonlarında düzenekleri bulunur. Evlerinizde barfiks çubuğu alarak rahatlıkla barfiks çekebilirsiniz.

Kanat kası antrenmanlarında dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıda hareketlerin sıralamasıdır. Hareketleri 3-4 set olarak piramit şeklinde yapmanız kanat kasının hızlı gelişimi açısında daha verimlidir. Piramit sistemi, her set sonrası ağırlığın arttırılıp tekrar sayısının azaltılması olayıdır. Ağırlık arttıkça kas daha çok zorlanır ve kanat kaslarında şişme görülür. 4 setin sonunda hafif ağırlıkla maksimum tekrarda yapılması kasın zorlanması açısından da ekstra olarak yapılabilir.

Kanat antrenmanı yapmak sadece kanat gelişimi için yeterli değildir. Bunun yanında kuşkusuz beslenmeye de önem verilmelidir. Vücut gelişiminde olsun kanat gelişiminde olsun yapılan antrenmanın etkisi %20 iken beslenmenin etkisi %80'dir. Besin olarak spor öncesi ve sonrasında ağırlıklı olarak protein destekli beslenilmesi gerekmektedir. Karbonhidrat desteği de önemlidir. Protein olarak süt ürünleri, et, tavuk örnek olarak gösterilebilir. Karbonhidrat olarak yulaf ezmesi, haşlanmış patates, elma örnek gösterilebilir.

Yukarıda verilen bilgilere uyduğunuzda kanat kası gelişiminiz ortalama bir buçuk iki ayda sizi tatmin edecek noktalara ulaşacaktır.

Kısacası iyi görünecek bir kanat kasına kısa sürede sahip olabilmek için antrenman düzenli yapılmalı ve doğru bir şekilde beslenilmelidir.

Anahtar Kelimeler: yazımızda, fitness, sporundaki, kanat, kasının, nasıl
Bu haber toplam 12014 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
KIŞ KİLOLARINA ZEMİN HAZIRLAYAN 7 ETKEN!
Yağ Eriten Detoks Kürleri
8 Adımda Saglıklı Beslenme
Yeşil Çay’ın Bilinmeyenleri ve Faydaları
Ramazan Ayı Boyunca Dikkat Edilmesi Gerekenler
Crossfit'le Nasıl Kilo Verilir?
Mekikle Göbek Erir Mi?
Dambıl Öncesi Nasıl Isınılır?
Adonis Kası Nasıl Geliştirilir?
Boynu Güçlendiren Egzersizler Nelerdir?
Ön Kol Evde Nasıl Geliştirilir?
Basen Hangi Hareketlerle Eritilir?
Üçgen Vücut Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Mekik Sehpası Nasıl Kullanılır?
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.