Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Merdiven Altı Nasıl Değerlendirilir?
 

Merdiven Altı Nasıl Değerlendirilir?

Evlerin her zaman ölü alanı olarak görülen merdiven altı bölümü farklı tasarımlarla evin yaratıcı bir dekoru veya kullanışlı bir alanı olabilir. İhtiyaca yönelik bir mekan haline getirebilecek olan merdiven altı evin konumu ve büyüklüğüne göre şekillendirilebilir.

23 Haziran 2015 Salı 15:12
Yazdır

Genellikle merdiven altı kısmı dolap haline getirilerek fazla eşyanın depolandığı alan olarak kullanılır. Saklama dolabı dışında eğer merdiven altı kısmı çıkış kapısına yakınsa uygun bir tasarımla vestiyer haline getirilebilir. Vestiyer olarak kullanılan kısmın yan tarafında yeterli boş alan kalırsa bu kısıma iki kişilik bekleme koltuklarından koyularak evin giriş alanı daha kullanışlı bir dekor haline getirilebilir. Eğer merdiven salon veya oturma odasına yakın bir yerdeyse alt kısmına sadece şık bir oturma alanı yapılarak evin oturma alanı arttırılabilir hatta misafir odası olmayan evler için bu alan yatak haline çevirilerek misafir yatağı haline getirilebilir. Salon ya da oturma odasına yakın olan merdiven altı için bir başka değerlendirme biçimi tv ünitesidir. Kişinin kendi zevkine göre tasarlatacağı bir dekorla bu kısıma tv ve çeşitli aksesuarlar koyulabilir.

Çok fazla kitap okuyan ve kitaplık konusunda sıkıntı yaşayan kişiler merdiven altı kısmını kitaplık olarak değerlendirebilir. İstenilen zevke göre dizilen raflar farklı ve kullanışlı bir kitaplık olarak kullanılabilir. Geniş bir merdiven altı alanı varsa bu alan ikiye bölünerek kitaplık ve çalışma masası yanyana olacak şekilde tasarlanabilir. Kitaplıktan çok çalışma alanına ihtiyaç duyanlar ise bu alana sadece çalışma masası koyabilirler.

Şarap seven kişiler bu alanı şaraplarını saklamak ve sergilemek için şarap mahzeni olarak kullanabilirler. Evinde şömine olmasını isteyen fakat evinde buna uygun alanı olmayanlar da merdiven altı kısmına şömine yaptırarak farklı bir dekor elde edebilirler. Küçük mutfağı olan evler için bu alan mini bir mutfak şeklinde bile dizayn edilebilir. Mutfak dolabı ve tezgah monte edilen bu alan evin ikinci bir mutfağı olarak kullanılabilir.

Ayrıca evinde evcil hayvan besleyenler için de bu alan kedi veya köpeğe özel olarak tasarlanabilir. Kulübe, mama kapları ve oyuncakların koyulacağı bu alan ev içinde evcil hayvanında kendisine özel bir yeri olmasını sağlayabilir.

Anahtar Kelimeler: merdiven altı,
Bu haber toplam 9086 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’dan İpuçları
Türkiye’de insanlar umumi tuvaletleri kullanmak konusunda endişeli
Homend Alex Robot Süpürge
Yeni yılda Siemens teknolojisi
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Yenilenme, arınma ve yeniden yapılanma vakti 2021
Eufy HomeVac S11 Go
Evyap markalarına Effie 2020’de iki ödül
Dudaklar Hakkında Herşey
Kilo kontrolünüze zarif bir eşlikçi:
Samsung Q95T QLED Smart 4K TV
HUAWEI WATCH FIT ile rengini seç
Süpürgenin En Mükemmel Hali: Arçelik Imperium® Go
EVLERDE ROBOT SÜPÜRGE DÖNEMİ
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.