Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Ön Kol Evde Nasıl Geliştirilir?
 

Ön Kol Evde Nasıl Geliştirilir?

Fit bir vücuda sahip olmak isteyenler, genelde vücutlarının üst bölgelerinin daha çabuk şekle girmesini dilerler.

23 Haziran 2015 Salı 15:09
Yazdır

Dış görünüşte en çok dikkat edilen bölge, özellikle erkeklerde üst kısım olduğu için spora başlayanlar kollarının kaslı görünmesi için oldukça isteklidirler.

Sporcuların kullandığı dilde 'biceps' olarak bilinen ön kolu geliştirmek oldukça basittir. Saatlerce spor salonlarında farklı aletlerle çalışmak yerine evde çok basit hareketlerle güzel görünümlü kaslı kollara kavuşabiliriz.

Salona gitmek şart değil

Evde kol kası çalışmanın en verimli yolu dambılla yapılandır. Çok zorlanmadan kaldırabileceğimiz kiloda dambılla düzenli çalışarak kısa sürede istediğimiz kollara kavuşabiliriz.

Dambıl kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta kolları dik şekilde tutup ağırlığı kaldırırken sadece kol kasından kuvvet almaktır. Zorlandığımız anlarda vücudu eğerek ya da kolumuzu kıvırarak dambılı kaldırmak bize çok fazla fayda sağlamaz. Dambılla çalışırken çok acele etmek de hareketin yanlış yapılmasına yol açar. Sakin bir şekilde düzgün nefes alarak dambılı yavaşça indirmeliyiz. Kaldırırken 1 saniyede kaldırıyorsak indirirken 3 saniyede yavaşça indirmeliyiz. Böylece kol kasları daha fazla kasılır ve yük binen kaslar hızlı gelişim gösterir.

Birçok hareket yardımcı olur

Dambılla çalışmanın yanı sıra en faydalı spor hareketlerinden biri olan şınav da kol kaslarının gelişmesinde oldukça etkilidir. Doğru bir şekilde yapılan şınav, kol, göğüs, omuz ve kanat kaslarını aynı anda çalıştırır. Tek yapılması gereken, düz bir zemine yüzüstü şınav pozisyonunda uzanıp vücut ağırlığımızla çalışmaktır. Şınav çekerken vücudun dimdik ve yere paralel olmasına özen gösterilmeli. Özellikle en çok yapılan yanlış; kalçayı çok kaldırmak ya da indirmektir. Kalçayı düz tutmak, hareketten maxiumum faydalanmamızı sağlar.

Dirsekler sabit

Spor salonunda çalışırken de kol kaslarımızı farklı hareketler yardımıyla geliştirebiliriz. Çift dambıl yerini tutan halter yardımıyla, ya da ön kol çalışmak için tasarlanmış yamuk bar da kullanılabilir. Bu hareketlerde önemli olan dirsekleri oynatmadan barı yukarıya doğru kaldırmaktır. Yine barı indirirken yavaşça indirmek gelişimi hızlandırır.

Salonlarda bulunan ve farklı bölgeleri çalıştırmak için kurulan aletlerin çoğu aslında bicepsleri çalıştırır. Dambıl ya da halter yardımıyla çalışmıyorsak barfiks de kolların gelişmesinde oldukça etkilidir. Kürek çekme, bench press hareketleri de odak noktası vücudun başka yerleri olsa da ön kolun gelişmesine yardımcı olur.

Anahtar Kelimeler: fit, vücuda, sahip, olmak, isteyenler, genelde
Bu haber toplam 11151 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
KIŞ KİLOLARINA ZEMİN HAZIRLAYAN 7 ETKEN!
Yağ Eriten Detoks Kürleri
8 Adımda Saglıklı Beslenme
Yeşil Çay’ın Bilinmeyenleri ve Faydaları
Ramazan Ayı Boyunca Dikkat Edilmesi Gerekenler
Crossfit'le Nasıl Kilo Verilir?
Mekikle Göbek Erir Mi?
Dambıl Öncesi Nasıl Isınılır?
Adonis Kası Nasıl Geliştirilir?
Boynu Güçlendiren Egzersizler Nelerdir?
Basen Hangi Hareketlerle Eritilir?
Üçgen Vücut Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Mekik Sehpası Nasıl Kullanılır?
Bilek Nasıl Güçlenir?
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.