Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Vajinismusa 10 dakikada etkili çözüm!
 

Vajinismusa 10 dakikada etkili çözüm!

Vajinismus için alternatif tedavi yöntemi botoks, 10 dakikalık tek bir seans ile uygulanıyor.

10 Kasım 2012 Cumartesi 20:57
Yazdır

Anadolu Sağlık Merkezi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İbrahim Sözen, vajinismus tedavisinde uygulanan vajinal botoks yöntemi ile ilgili bilgi veriyor.

Botoksun vajinismus tedavisinde kullanımının olumlu etkisi, bilimsel çalışma olarak ilk kez Tahran Üniversitesi doktorları tarafından 2004 yılının Kasım ayında, kadın hastalıkları ve doğum dergisi Obstetrics & Gynecology Dergisi'nde yer aldı. Botoksun kronik kasık ağrısı veya ağrılı cinsel ilişki yakınması olan kadınlarda yararlı olduğunu gösteren ilk bilimsel çalışma ise Avustralya Sydney'de New South Wales Üniversitesi doktorları tarafından yine aynı dergide 2006 Ekim ayında yayınlandı.

Bu çalışmaları takiben uygulama ABD, Belçika ve İtalya gibi ülkelerle birlikte ülkemizde de kullanılmaya başlandı.

Alternatif tedavi botoks

Vajinismusun en önemli ve öncelikli tedavisi, altta yatan psikolojik bozuklukları ortadan kaldırmayı hedefleyen psiko-seksüel terapidir. Bunu destekleyen fizik tedavi yöntemleri ile hastanın vajen çevresinde istemsiz olarak kasılan kasları tanıması sağlanır.

Aynı sırada vajinal dilatörler yardımıyla deconditioning-desensitization (duyarsızlaştırma) gerçekleştirilir. Ancak bu tedaviden bir sonuç alamayan kadınlar veya bu tedavi yöntemini uygulamak istemeyen kadınlar için günümüzde botoks tedavisi bir alternatif oluşturur.

Tek seanslık uygulama

Vajen kaslarına tek seansta ve anestezi altında klinikte uygulanan botoks enjeksiyonları bu kasları tamamıyla gevşetir. Bunun sonucunda cinsel ilişki sırasında istemsiz kasılmalar olmaz. Cinsel ilişkinin kendisi yukarıda belirtilen vajinal dilatörlerin görevini görür. Hasta çok duyarlı yaklaştığı cinsel birleşme olgusunu, rutin ve ağrısız olarak da yaşayabildiğini fark eder, hassasiyet kazanılmış bu konuda bir duyarsızlaşma kazanılır. Yapılan çalışmalara göre; botoksun etkisi geçtikten sonra da cinsel birleşme sırasında vajinismus tekrarlanmaz.
Uygulama poliklinikte hafif bir sedasyon (uyutma) altında yapılır, ameliyathane gerektirmiyor. İşlem 10 dakika sürer ve 1 saat sonra hastalar yürüyerek işlerine veya evlerine gidebilir.


Herhangi bir yan etkisi yok

Çalışmalarda bugüne kadar bildirilmiş herhangi bir kalıcı yan etki bulunmuyor ve cinsel yaşamda çok iyi bir etkiye yol açması bekleniyor. Bilimsel çalışmalar, vajinismus kasık ağrısı ve ağrılı cinsel ilişkide, bu tedavinin çok etkin olduğu yolunda birleşiyor.

Etkisi yaklaşık 3-4 ay sürüyor

Botoksun kas gevşetici etkisi yaklaşık 3-4 ay sürüyor. 23 vajinismus hastası üzerinde yapılan ve 2004 yılında yayınlanan bir çalışmada, vajen kaslarına 1 seans botoks uygulanması sonucunda 18 hastada tam iyileşme (ağrısız ve başarılı cinsel birleşme) görülürken, 4 hastada hafif ağrı eşliğinde olmakla beraber; cinsel birleşmenin mümkün olduğu; sadece 1 hastanın 2. seans tedaviye gerek duyduğu görüldü.


Anahtar Kelimeler: vajinusmus,botoks,
Bu haber toplam 5906 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Kadınlarda boşalma ve orgazm hakkında herşey...
Seks hayatınızı yeniden alevlendirin!
Erkekler sevgilerini seks ile gösteriyor!
Burçlara göre kadınların seks hayatı!
Fazla tv spermi azaltıyor!
Erkeklerde İlk Gece Gerilimi
Kadınların Seks Fantezileri
Kadınlar neden aşırı cinsel istek duyar?
Kadınlar neden aldatır?
Helen Flanagan
Bir kez seks yapın!
SEKSİ KADIN NASIL OLUR?
Sabah yapılan seks
Doğum kontrolünde doğallık dönemi
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.