Akıllı Kadınlar
Homend Alex Robot Süpürge
Homend Alex Robot Süpürge
 
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
 
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
PUMA’nın Yeni Koleksiyonu ‘Pearl Shimmer’
 
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
EKLEM AĞRILARI KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SON BULABİLİYOR
Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?
 

Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?

Sineklerden ve böceklerden korunmak amacıyla, çadır şeklinde yatağın üstünün ve yanlarının kaplandığı örtü cibinlik olarak adlandırılır. Cibinlik örtüsü olarak çeşitli renklerde dar gözenekli tül kullanılır.

23 Haziran 2015 Salı 16:28
Yazdır

Tülün gözeneklerinin küçük olmasının sebebi, tülden cibinlik içerisine sivrisinek gibi küçük canlıların girmesinin engellenmesidir. Bu şekilde cibinlik kullanılarak uyku esnasında sinek gibi haşerelerin vereceği zararlardan ve rahatsızlıklardan korunmuş olunur. Özellikle içeriye sinek girişinin engellenemediği durumlarda cibinlik kullanımı çok etkilidir. Cibinliğin en çok kullanıldığı yerler arasında da bebek beşikleri ve çocuk yatakları ilk sıralarda yer alır.

Günümüzde özellikle bebek beşikleri ve çocuk yatakları cibinlikli olarak satılmaktadır. Bunun yanında yetişkinler için de özel tasarım cibinlikli yatak modelleri de bulunmaktadır. Cibinlikli bir yatak kullanılmak istendiğinde bu tür kendinden cibinlikli ürünler tercih edilebilir. Ancak özellikle yetişkin yataklarında bu tür ürünlerin fiyatları diğer modellere göre daha yüksektir. Bu durumda normal bir yatak ile ayrıca satın alınan cibinliğin kullanımını daha ekonomik olacaktır. Peki, bu durumda satın alınan cibinlik yatağa nasıl takılabilir?

Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?

Genel olarak cibinlik modelleri standart ölçülerde, tek veya çift kişilik yataklara uygun olacak şekilde satılmaktadır. Ayrıca cibinlik tülünün açılması için üst kısımda geniş bir halka ya da dörtgen çerçeve de kullanılır. İsteğe göre bu tip bir cibinlik halkası ve tül satın alınarak herhangi bir terziye istenen ebatta cibinlik diktirilmesi de tercih edilebilir.

Cibinliklerin tavana asılabilmesi için genellikle metalden yapılmış bir halka bulunur. Bu ürünlerin tavana takılabilmesi için dübel ve çengelli vidaya ihtiyaç vardır. Montaj için öncelikle yatağın tam orta kısmına denk gelecek yerden tavana dübele uygun genişlikte bir delik açılmalı ve dübel bu deliğe takılmalıdır. Sonrasında ise çengel vida dübele sabitlenmelidir. Bu aşamadan sonra cibinliğin asma halkası çengel vidaya geçirildiğinde, cibinlik tavana asılmış olur. Son olarak cibinlik yatağın etrafını saracak şekilde güzelce düzenlenmelidir.

Evin tavanını delmek istemeyenler ise hazır cibinlik aparatlarından faydalanabilirler. Bu ürünler daha çok çocuk yatakları ve beşiklere uygun olacak şekilde piyasadan temin edilebilirler. Yetişkin yatakları içinse bu tip ürünler için marangozlardan yardım alınması gerekebilir. Cibinlik aparatı yatağa sabitlendikten sonra cibinlik tavanda olduğu gibi, aparatın ucundaki bölüme geçirilerek kullanılabilir.

Bazı cibinlik modelleri ise 4 noktadan tavana sabitlenirler. Bu tip cibinliklerin montajında yatağın köşelerine denk gelecek şekilde tavana 4 adet delik açılmalı ve bu deliklere dübel takılıp çengel vida geçirildikten sonra cibinliğin askı halkaları vidalara geçirilmelidir.

Bir de kurulum gerektirmeyen cibinlik modelleri mevcuttur. Bu tip cibinlikler otomatik kurulan çadırlara benzerler ve kurulduktan sonra yatağın üzerine yerleştirilmeleri yeterlidir.

Anahtar Kelimeler: Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?, cibinlik,
Bu haber toplam 23158 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’dan İpuçları
Türkiye’de insanlar umumi tuvaletleri kullanmak konusunda endişeli
Homend Alex Robot Süpürge
Yeni yılda Siemens teknolojisi
Akıllı Ateş Ölçer ile Vücut Sıcaklığınız Takip Altında
Yenilenme, arınma ve yeniden yapılanma vakti 2021
Eufy HomeVac S11 Go
Evyap markalarına Effie 2020’de iki ödül
Dudaklar Hakkında Herşey
Kilo kontrolünüze zarif bir eşlikçi:
Samsung Q95T QLED Smart 4K TV
HUAWEI WATCH FIT ile rengini seç
Süpürgenin En Mükemmel Hali: Arçelik Imperium® Go
EVLERDE ROBOT SÜPÜRGE DÖNEMİ
 
Fotogaleri
Videogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1653 Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.