Akıllı Kadınlar
Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?
Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?
 
Fıtık konusunda tüm bildiklerinizi unutun!
Fıtık konusunda tüm bildiklerinizi unutun!
 
8 Adımda Saglıklı Beslenme
8 Adımda Saglıklı Beslenme
 
SOĞUK HAVA KOLESTEROLÜ TETİKLİYOR
SOĞUK HAVA KOLESTEROLÜ TETİKLİYOR
Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?
 

Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?

Sineklerden ve böceklerden korunmak amacıyla, çadır şeklinde yatağın üstünün ve yanlarının kaplandığı örtü cibinlik olarak adlandırılır. Cibinlik örtüsü olarak çeşitli renklerde dar gözenekli tül kullanılır.

23 Haziran 2015 Salı 16:28
Yazdır

Tülün gözeneklerinin küçük olmasının sebebi, tülden cibinlik içerisine sivrisinek gibi küçük canlıların girmesinin engellenmesidir. Bu şekilde cibinlik kullanılarak uyku esnasında sinek gibi haşerelerin vereceği zararlardan ve rahatsızlıklardan korunmuş olunur. Özellikle içeriye sinek girişinin engellenemediği durumlarda cibinlik kullanımı çok etkilidir. Cibinliğin en çok kullanıldığı yerler arasında da bebek beşikleri ve çocuk yatakları ilk sıralarda yer alır.

Günümüzde özellikle bebek beşikleri ve çocuk yatakları cibinlikli olarak satılmaktadır. Bunun yanında yetişkinler için de özel tasarım cibinlikli yatak modelleri de bulunmaktadır. Cibinlikli bir yatak kullanılmak istendiğinde bu tür kendinden cibinlikli ürünler tercih edilebilir. Ancak özellikle yetişkin yataklarında bu tür ürünlerin fiyatları diğer modellere göre daha yüksektir. Bu durumda normal bir yatak ile ayrıca satın alınan cibinliğin kullanımını daha ekonomik olacaktır. Peki, bu durumda satın alınan cibinlik yatağa nasıl takılabilir?

Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?

Genel olarak cibinlik modelleri standart ölçülerde, tek veya çift kişilik yataklara uygun olacak şekilde satılmaktadır. Ayrıca cibinlik tülünün açılması için üst kısımda geniş bir halka ya da dörtgen çerçeve de kullanılır. İsteğe göre bu tip bir cibinlik halkası ve tül satın alınarak herhangi bir terziye istenen ebatta cibinlik diktirilmesi de tercih edilebilir.

Cibinliklerin tavana asılabilmesi için genellikle metalden yapılmış bir halka bulunur. Bu ürünlerin tavana takılabilmesi için dübel ve çengelli vidaya ihtiyaç vardır. Montaj için öncelikle yatağın tam orta kısmına denk gelecek yerden tavana dübele uygun genişlikte bir delik açılmalı ve dübel bu deliğe takılmalıdır. Sonrasında ise çengel vida dübele sabitlenmelidir. Bu aşamadan sonra cibinliğin asma halkası çengel vidaya geçirildiğinde, cibinlik tavana asılmış olur. Son olarak cibinlik yatağın etrafını saracak şekilde güzelce düzenlenmelidir.

Evin tavanını delmek istemeyenler ise hazır cibinlik aparatlarından faydalanabilirler. Bu ürünler daha çok çocuk yatakları ve beşiklere uygun olacak şekilde piyasadan temin edilebilirler. Yetişkin yatakları içinse bu tip ürünler için marangozlardan yardım alınması gerekebilir. Cibinlik aparatı yatağa sabitlendikten sonra cibinlik tavanda olduğu gibi, aparatın ucundaki bölüme geçirilerek kullanılabilir.

Bazı cibinlik modelleri ise 4 noktadan tavana sabitlenirler. Bu tip cibinliklerin montajında yatağın köşelerine denk gelecek şekilde tavana 4 adet delik açılmalı ve bu deliklere dübel takılıp çengel vida geçirildikten sonra cibinliğin askı halkaları vidalara geçirilmelidir.

Bir de kurulum gerektirmeyen cibinlik modelleri mevcuttur. Bu tip cibinlikler otomatik kurulan çadırlara benzerler ve kurulduktan sonra yatağın üzerine yerleştirilmeleri yeterlidir.

Anahtar Kelimeler: Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?, cibinlik,
Bu haber toplam 17912 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?
Köpük köpük temizlik
Wellness trendini Eufy Akıllı Tartı ile yakalayın
Saçlarımıza kış bakımı
Güzellik ipuçları: BB krem nedir ve nasıl kullanılır?
Guess ile Yalınlığın İhtişamını Keşfedin
Arzum Steamline Buharlı Ütü
LG, Tüketicileri Geleceğin Çamaşır Makinesi ile Tanıştırıyor
Cildinizi 10 adımda yeni yıla hazırlayın!
Salon Nasıl Renklendirilir?
LG, Teknolojisini Kadınların İhtiyaçlarına Göre Şekillendiriyor
KAHVE DÜNYASI’NIN YENİ LEZZETİ:
Bernardo, Erkekleri Mutfağa Davet Ediyor…
Unutulan Türk Mirası Çeyiz “Lavanda GD” ile Yeniden Hayat Buluyor
 
Fotogaleri
Videogaleri
Yazarlar
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası (Güncel Türkçesi: İlerici Cumhuriyet Partisi) , Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.